Biežāk uzdotie jautājumi

Kā norit kravu pārvadājumu process?

Pārvadājuma process sastāv no šādiem soļiem:

  1. Klients atsūta kravas aprakstu, iekraušanas un izkraušanas vietas, vēlamos iekraušanas un izkraušanas datumus, lai saņemtu cenu piedāvājumu.
  2. Ja cena klientu apmierina, klients izsūta transporta pasūtījumu, kurā ir norādīts kravas apraksts, iekraušanas un izkraušanas  vietas, pārvadājuma nosacījumi, un apmaksas termiņš.
  3. Kad ir sakārtoti visi nepieciešamie dokumenti, dispečers izvērtē, ar kuru mašīnu  ātrāk un vislabāk pārvadāt klienta kravu.
  4. Informācijā tiek nosūtīta kravas automašīnas vadītājam/-iem, kurš brauc uz norādīto kraušanas adresi.
  5. Pēc iekraušanas kravas automašīnas vadītājs/-i pārbauda visus nepieciešamos dokumentus. Ja krava atbilst dokumentiem, vadītājs/-i brauc uz izkraušanas adresi, kur krava tiek izkrauta.

NB! Veicot pasūtījumu pirmo reizi īpašu uzmanību ir jāpievērš kravas izmēriem, daudzumam un svaram, jo no tā ir atkarīga pārvadājumu cena. Ja kravas pārvadāšanai ir nepieciešami speciāli nosacījumi, par to pārvadātāju jāinformē līdz pasūtījuma parakstīšanas brīdim.

Kas ir ETMK (CEMT) un kad tas vajadzīgs?

Eiropas Transporta Ministru Konferences (ETMK) atļaujas ir daudzpusējas atļaujas, ko izsniedz Starptautiskais Transporta forums (STF) starptautiskiem kravas komercpārvadājumiem, ko kvotas sistēmas ietvaros veic kādā ETMK dalībvalstī reģistrēti transporta uzņēmumi:

    • starp ETMK dalībvalstīm;
    • tranzītā caur vienu vai vairākām ETMK dalībvalstīm ar transportlīdzekļiem, kas reģistrēti kādā no ETMK dalībvalstīm.

Atļauju kvotas sistēmā piedalās šādas ETMK dalībvalstis: Albānija, Armēnija, Austrija, Azerbaidžāna, Baltkrievija, Beļģija, Bosnija–Hercegovina, Bulgārija, Čehija, Dānija, Francija, Grieķija, Gruzija, Horvātija, Igaunija, Itālija, Īrija, Krievija, Latvija, Lielbritānija, Lietuva, Lihtenšteina, Luksemburga, Malta, Maķedonija, Melnkalne, Moldova, Nīderlande, Norvēģija, Polija, Portugāle, Rumānija, Serbija, Slovākija, Slovēnija, Somija, Spānija, Šveice, Turcija, Vācija, Ungārija, Ukraina un Zviedrija.

Īsumā, ETMK atļaujas nodrošina iespēju veikt kravas pārvadājumus no Eiropas Savienības valstīm uz trešajām valstīm un otrādi. ZS IGAUŅI šadas atļaujas ir.

Kā tiek aprēķināts pārvadājuma laiks?

Pārvadājumā laiks ir atkarīgs no veicamā attālumā un ceļu satiksmes ierobežojumiem, kas ir apskatāmi šeit (www.trafficban.com) Kravas automašīna ar vienu vadītāju dienas laikā var veikt apmēram 600 līdz 650 kilometru distanci, savukārt kravas mašīna ar diviem vadītājiem dienas laikā var veikt apmēram 1200 līdz 1400 kilometru distanci.

Kādu distanci kravas auto aptuveni nobrauc 1 dienā un kādos gadījumos tā mainās?

Dienas laikā kravas automašīna veic aptuveni 600-650 kilometru distanci ar vienu vadītāju, savukārt ar diviem vadītājiem aptuveni 1200-1400 kilometru distanci atkarībā no ceļu satiksmes ierobežojumiem.